Köögi ventilatsiooni ja rasvakanalite puhastamine

Menüü nr.2

Kas tead kuidas käib köögi ventilatsiooni ja rasvakanalite puhastamine?

Köök on koht, kus hoitakse ja tehakse toitu. See peab olema alati puhas ja hoolitsetud. Toit on ilmselt ka Sinu elus olulisel kohal. Seega tasub kaasa mõelda. Loe edasi ja saa teada, mille poolest erineb köögi ventilatsiooni puhastamine ülejäänud ventilatsioonisüsteemi puhastamisest, kuidas seda Eestis üldjuhul tehakse ja kuidas seda peaks tegema.

“Soe õhk kõhtu ei täida” – miks peab puhastama?

Midagi sellist võiks sulle öelda kõnevõimega köögi ventilatsioon. Kui teiste eluruumide ventilatsioon kogub ennast aja jooksul täis tolmu, siis köögi ventilatsioonil on ka teine eesmärk – imeda ära köögis toiduvalmistamise käigus tekkivad põlemisproduktid ja rasvaaurud, mis aga ladestuvad ventilatsiooni seinale ja filtritesse. Me ei räägi siin aastatest – restoranide ja kiirtoidukohtade ventilatsiooni tuleks puhastada vähemalt 2 korda aastas. Meeskonna ja külastajate tervisele ning toidu kvaliteedi tagamisele lisaks tuleb köögi ventilatsiooni puhastamine hoida kontrolli all põhjusel, et kui seda mitte teha, siis varem või hiljem läheb rasv ventilatsioonis põlema.

Kloor ja torusiil toidus? – kuidas enamasti köögi ventilatsiooni puhastatakse?

Kui toitlustusettevõtted peavad ventilatsiooni puhastuse tellima seadusega ettenähtud korras kuni kaks korda aastas, siis kodustes oludes koguneb ventilatsioon rasva ja tolmu segu täis 1-2 aastaga, olenevalt kasutuse aktiivsusest. Kui kutsud spetsialistid seda puhastama, siis üldjuhul kasutatakse rasva ja tolmu eemaldamiseks spetsiaalset keemiat, mis rasva lahti sulatab. Köögi inventar ja pinnad kaetakse kilega kinni, et keemia pindladele või toidu hulka ei satuks. See on aeganõudev protsess ja alati jääb oht, et kemikaalid satuvad köögi pindadele ja seal hiljem toidu hulka.

Köögi ventilatsiooni puhastamine nii nagu seda peaks tegelikult tegema

Ei, me ei ole superinimesed ja mõttejõul me rasva lahustada ei suuda. Küll aga kasutame me ventilatsioonitorude rasvast puhastamisel kuivjääd. Meil on olemas spetsiaalsed seadmed ning puhastamiseks vajaliku kuivjää toodame ise. See tähendab, et puhastame köögi ventilatsiooni ilma, et kasutaksime keemiat või midagi muud, mis inimeste tervisele või köögi sisustusele kahju võiks teha.

Kirjeldus sellest kuidas köögi rasvakanaleid puhastame.

Video sellest, kuidas Kuivjää Robot puhastab:

Võid meid usaldada

Meie meeskond on läbinud vastavad koolitused Taanis ja ettevõte omab ventilatsiooni hooldustööde sertifikaati. Väljastame teostatud hooldustööde akti, mida aktsepteerib ka päästeamet. Järgime oma töös EVS EN-15780 standardit. Mis on Euroopa Liidus paika pandud ventilatsiooni hoolduse, hügieeni ja kvaliteedi juhend.

Millal sinu elu- või töökeskkonna ventilatsiooni viimati kontrolliti? Kui soovid, et tuleksime ja vaataksime teie süsteemid üle, siis kontaktid leiad siit

Oleme saanud abiks olla üle 2000 kliendile!

Telli ventilatsiooni puhastus ja seadmete hooldus meie spetsialistidelt!

Küsi hinnapakkumist

Klientide tagasiside