Tagasi blogi vaatesse

3 ventilatsiooniga seotud müüti

Esimene – Seda, et ventilatsioonisüsteeme peab hooldama ülteb ainult ventilatsioonide hoolduse pakkuja

Miks? No ikka selleks, et sulle enda teenus pähe määrida. Tõmbab siuh-säuh lapiga tolmu ära ja küsib mitu tuhat eurot. Ega sa ju ei teagi mis seal toru sees tegelikult on.

Esiteks, seda et ventilatsiooni tuleb puhastada ütlevad lisaks teenuse pakkujatele ka päästeamet ja kaine mõistus. Päästeameti soovitusi ventilatsiooni puhastamiseks saad lugeda siit. Mõistusest rääkides, siis iga korralik teenusepakkuja koostab tehtud tööde kohta ametliku akti ja esitab tellijale enne ning pärast pildid. Kui sa ei saa teenusepakkujalt kumbagi, siis ilmselt ei tehtud ka tööd.

Teine – Tolm ja mustus ventilatsioonis ei mõjuta õhu kvaliteeti

Aga mis on tolm? Ventilatsiooni kogunenud tolm ja mustus on orgaanilise koostisega. Lisaks on torustikus piisavas koguses niiskust ja hapniku. Need komponendid kokku panduna loovad ideaalse keskkonna bakterite ja viiruste tekkeks ning paljunemiseks. Need haigusetekitajad jõuavad läbi ventilatsiooni kõikidesse elu- ja tööruumidesse.

Pese käsi palju tahad, aga ventilatsiooni regulaarne puhastamine on super oluline terve ja puhta õhu tagamiseks elu- ja tööruumides.

Kolmas – Ventilatsiooni puhastamine tähendab rohkelt kemikaale ja keemiat

Nii ja naa. Tavaliste ventilatsioonisüsteemide puhastamisel kemikaale ei kasutata, kuid köökide ventilatsioonide puhul on see levinud, kuna ventilatsiooni ladestunud rasva lihtsalt ära pühkida ei saa. Kemikaalide kasutamisel proovitakse köögi pinnad ja sisustus võimalikult hästi kinni katta, sest torustikust võib seda välja lekkida.

Meie kasutame köökide ventilatsiooni puhastamiseks kuivjääd. Spetsiaalse seadme ja omatoodetud kuivjää abil saame köökide ventilatsioonid puhastada keemiat kasutamata. Kogu protsess on ohutum ja ka kiirem.