Ventilatsiooni puhastamine

Menüü nr.2

Ventilatsiooni puhastamine? Miks seda vaja on?

Me kõik vajame puhast õhku – tolmu, bakterite ja viiruste vaba õhku. Me oleme kasvanud üles teadmisega, et Eestis on õhk puhas ja kvaliteetne ning see vastab ka suuremas osas tõele. Hetkel ei räägi me aga puhtast õhust rabast ja männimetsast, vaid igapäevast elu- ja töökeskkonnast, kus Sina ja Sinu lähedased, kolleegid ja kliendid veedavad suure osa ärkvelolevalajast. Regulaarne ventilatsiooni puhastamine on hädavajalik nii inimeste hea tervise tagamiseks kui ka seadusandlusest tulenevast kohustusest, mille mittetäitmine toob kaasa rahalised trahvid.

Ventilatsiooni puhastamine tervise seisukohast:

  • Ventilatsioonitorustikku kogunenud tolm ja mustus on orgaanilise koostisega. Lisaks on torustikus olemas piisavas koguses niiskust ja hapnikku. Need komponendid kokkupanduna loovad ideaalse keskkonna bakterite ja viiruste tekkeks ning paljunemiseks. Regulaarse puhastusega hoiad ära haigus põhjustajate tekke ning paljunemise.
  • Ventilatsioonisüsteemi puhastus on vajalik kõigile, kelle hoonetesse on paigaldatud ventilatsioon.

 

Ventilatsiooni puhastamine seadusandluse seisukohast:

  • Päästeamet teostab regulaarseid kontrolle hoonetesse, kuhu on paigaldatud ventilatsioonisüsteem. Hoone haldajal peab olema ette näidata ventilatsiooni hooldusakt.
  • Puhastamata ventilatsioonitorustikku kogunenud tolm on äärmiselt tuleohtlik. Tulekahju korral levib tuli ventilatsiooni kanaleid pidi kiiresti kogu hoones laiali. Kuigi süsteemi on paigaldatud tuletõkkeklapid, siis hooldamata kujul ei hoia nad tule levikut ära.

Võid meid usaldada

Meie meeskond on läbinud vastavad koolitused Taanis ja ettevõte omab ventilatsiooni hooldustööde sertifikaati. Väljastame teostatud hooldustööde akti, mida aktsepteerib ka Päästeamet. Järgime oma töös EVS EN-15780 standardit, mis on Euroopa Liidus kehtestatud ventilatsiooni hoolduse, hügieeni ja kvaliteedi juhend.

Millal sinu elu- või töökeskkonna ventilatsiooni viimati kontrolliti? Kui soovid, et tuleksime ja vaataksime teie süsteemid üle, siis kontaktid leiad siit.

Oleme saanud abiks olla üle 2000 kliendile!

Telli ventilatsiooni puhastus ja seadmete hooldus meie spetsialistidelt!

Küsi hinnapakkumist

Klientide tagasiside