Mida saad teha, et Sinu ventilatsioonisüsteem täidaks eesmärki maksimaalselt? Kuidas saad jälgida oma seadmes olevate filtrite seisukorda? Kuidas sa tead millal peaksid filtrit vahetama? Loe edasi ja saa teada.
Ventilatsiooniseadmetes asuvate õhufiltrite eesmärk on hoida siseruumide õhk puhas ja tolmuvaba. Mida puhtamad filtrid, seda puhtam õhk-tundub loogiline?
Kas teadsid? Selleks, et ruumis oleks hea olla, peab kogu õhk ruumis vahetuma kahe tunni jooksul. Õhuvahetus on vajalik selleks, et ruumides oleks puhas ja värske õhk ning et ruumiõhu saasteained oleksid tervisele ohutul tasemel. Hinnatakse, et Euroopa Liidus võib ligikaudu 3% haiguste põhjuseks olla saastunud siseõhk. Saastunud siseõhk võib põhjustada suurenenud väsimust, peavalu, allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme. Õhuvahetust siseruumides nimetatakse ventilatsiooniks, mis tagab värske õhu juurdevoolu ja saastunud õhu eemaldamise.
KÕIGE ALUS ON REGULAARNE KONTROLL
Ventilatsioonifiltrite täituvust ja ventilatsioonisüsteemi puhtuse taset tuleb kontrollida 1-2 korda aastas või tihemini oleneb ventilatsiooni kasutamise otstarbest nagu avalikud asutused, koolid, haiglad, tervisekeskused, tehased jne.
MILLISED FILTRID
Eelista ventilatsioonifiltreid, mis vastavad seadme tehnilises passis olevatele andmetele ning omavad ka vastavaid sertifikaate- kindlusta ise enda õhu kvaliteet!
EESMÄRK
Ventilatsioonifiltrite eesmärk on takistada saasteainete sattumist väliskeskkonnast siseruumidesse. Saasteaineteks nimetatakse õhus sisalduvaid surnud loomade ja taimede jäänuseid, tahma, baktereid, taimede õietolmu jms.
TULEMUS
Filtreeritud puhas õhk on oluline kõikidele ventilatsioonisüsteemi osadele, eelkõige soojusvahetitele- hooldades süsteemi pikendad süsteemi eluiga.
OHUD
Liigne mustus ventilatsioonitorustikus, pikka aega vahetamata ventilatsioonifiltrid aitavad kaasa bakterite, viiruste ja hallituse levikule ventilatsionnisüsteemis.Kõige kahjulikumad on püsivalt õhus hõljuvad väikesed tolmuosakesed, sest need satuvad kergelt hingamisteedesse ja võivad põhjustada mitmeid tervisehädasid.
Vanad tolmu ja mustust täis filtrid põhjustavad rõhu langust ventilatsioonisüsteemis, selle tulemusel väheneb puhta õhu sissevool, mis omakorda halvendab sisekliimat– tekivad allergiad, õhupuudus, halb õhk. NB! Eesti õigusaktid võimaldavad rakendada juriidilisi meetmeid, juhul kui töötaja haigestub, sest töökoha sisekliima ei vasta nõuetele.
JÄLGI
Remonditolmu ventilatsioonisüsteemidesse sattumise vältimiseks tuleb väljatõmbetorude otsad sulgeda õhukindlalt teipimise teel.
AUTOMATISEERI
Tänapäevased moodsad ventilatsioonisüsteemid on varustatud anduritega, mis annavad märku ventilatsioonifiltrite vahetamise vajadusest, süsteem mis targalt mõtleb on iga hooneomaniku hea abimees. Kui Sinu süsteem selline pole, siis saame Sind aidata süsteemide automatiseerimisel.
Seega, kontrolli oma ventilatsiooniseadmes filtrite seisukorda 1-2 korda aastas, vajadusel tihedamini. Regulaarse kontrolli ja hooldusega pikendad oma ventilatsiooniseadme eluiga ja mis kõige tähtsam hoolitsed tervise eest!
Küsi hinnapakkumist
Toote päringuks vali mõni toode.
Teenuse päringuks, kliki siia