Eeldatakse, et optimaalsed siseõhu mugavuse parameetrid on:
Üldine hinnang, et Euroopa Liidus võib ligikaudu 3% haiguste põhjuseks olla saastunud siseõhk. Saastunud siseõhk võib põhjustada suurenenud väsimust, peavalu, allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme. Siseõhu kvaliteedi parandamisel on oluline tagada õhuvahetus – värske õhu sissevool ja saastunud õhu väljavool.
Alates Covid-19 pandeemiast on tõestatud, et aerosoolid hõljuvad õhus ja kanduvad koos õhu liikumisega kümnete meetrite kaugusele. On hinnang , et alates 1,5 meetri kauguselt saab viiruse levikut tõkestada üldventilatsiooniga. On soovitus, et sisekliima tagamiseta ruumidesse on soovitav paigaldada CO2 andurid ja näidu üle 1000 ühiku puhul on soovitatav tungivalt ruumist lahkuda.
Mis nüüd edasi, kui on ruum, milles ei ole sundventilatsiooni? On ju mõistlik, et paneme anduri ja saame teada millal lahkuda ruumist. Nii ca 15 minutit kuni 40 minutit on justkui võimalik ruumi kasutada ja seejärel tuleb TTJA viimaste soovituste järgi toimida järgmiselt:
Tehnilised lahendused loomuliku ventilatsiooni puhul:
Niimoodi on võimalik hoida oma sisekliima korras, kuid see ei ole kuigi jätkusuutlik, eriti kui tegemist on tööruumidega, ühiskondlikult kasutatavate ruumidega.
Meie soovitame lahendada olukorra teisiti, paigaldades ruumi lokaalse ventilatsioonisüsteemi. Meie paigaldataval süsteemil on mitmed eelised:
Selliselt lahendad sisekliima probleemid ja ei pea jälgima pingsalt CO2 andurit. Helista ja uuri rohkem, kontaktid siit: