Tagasi blogi vaatesse

5 põhjust ventilatsioonitorustikku puhastamiseks

  1. PAREM TERVIS– puhastamata ventilatsioonitorustik on tugev terviserisk ruumis viibijatele. Hinnatakse, et Euroopa Liidus võib ligikaudu 3% haiguste põhjuseks olla saastunud siseõhk. Saastunud siseõhk võib põhjustada suurenenud väsimust, peavalu, allergilisi reaktsioone ja muid terviseprobleeme.
  2. TULEKAHJU RISK– ventilatsiooni kanalitesse kogunev tolm kujutab endas tulekahju puhkemisel suurt riski,sest võimaldab tulel puhastamata ventilatsioonitorude kaudu oluliselt kiiremini hoones ringi levida. Et ventilatsioonisüsteemi tuleb puhastada ütlevad lisaks teenuse pakkujatele  ka Päästeamet ja kaine mõistus. Tuleohutuse seaduse seisukohalt peab isik kontrollima tema valduses oleva kinnisasja, ehitis, ruumi, seadme ja nende kasutamise ohutust ning nõuetekohasust. Samuti rakendama tulekahju tekkimist vältivaid meetmeid ning hoiduma tegevusest, mis võib põhjustada tulekahju.
  3. FILTRITE KULU– pikaaegselt puhastamata ventilatsioonitorustik võib olla ka üks peamisi põhjuseid, miks Teie ventilatsiooniseadme filtrid ülemäära tihti vahetamist vajavad. Korrapäraselt vahetatud ventilatsioonifiltrid  lasevad õhul paremini voolata ja ei koorma ventilatsiooniseadet- puhtad filtrid tagavad Sulle puhta õhu, hoiad kokku ravikuludelt ja säästad oma tervist.
  4. VENTILATSIOONISEADME ELUIGA– ummistunud filter omakorda koormab ventilatsiooniseadme tööd ning võib lõpuks kaasa tuua vajaduse ventilatsiooniseadet remontida või hoopis välja vahetada. Töökorras hooldatud seadmed tarbivad vähem energiat, amortiseeruvad aeglasemalt ja kestavad kauem, hoiad kokku raha ja pikendad oma investeeringu kasutusiga.
  5. KINDLUSTUS– ventilatsiooniseadmete ja torustiku puhastamata jätmisest tekkinud õnnetuste korral on kindlustusseltsidel õigus jätta kahju hüvitamata.